Dělej méně

KATE NORTHRUP

Je na čase změnit pohled na úspěch, produktivitu a vlastní hodnotu.   

 

Nastal čas dělat méně, abychom mohly být více samy sebou. 

 

A tato kniha je návodem, jak na to.

Revoluční pojetí ženského time managementu

Nemůžeme úspěšně ignorovat své potřeby a zvládat vše na jedničku

Jako ženy máme dnes mnoho nádherných příležitostí. Můžeme být mámy a partnerky a u toho tvořit, pracovat či podnikat,  dělat, co nás baví a naplňuje.

Jenže jak jsme se osvobodily ze starých společenských omezení, uvěznily jsme se do nových očekávání.
Chceme všechno zvládat na jedničku a aspirujeme na  superženy (které neexistují!).

Nemůžeme úspěšně ignorovat své potřeby a jet 24/7 na hranici svých možností a přitom být sexy ženy, skvělé partnerky, dokonalé mámy. Tohle nastavení nás dřív či později přivede k vyčerpání, frustraci a pocitu selhání.

A když si konečně uvědomíme, že to takhle nechceme, tak většinou nevíme, co dělat jinak. Poznáváš se? 

Napadlo tě někdy, že:

 • můžeš mít dost času na vše podstatné?
 • můžeš být odolnější vůči stresu a naučit se jej omezovat?
 • existují metody, díky kterým budeš pracovat efektivněji místo více?
 • bys odpočívala bez výčitek a když zrovna potřebuješ?
 • můžeš dělat to, co je pro tebe přirozené a jde ti to zlehka a tak pracovat v plné síle?

A hlavně, že můžeš dělat méně a získat  více?

V knize DĚLEJ MÉNĚ se dozvíš, jak na to. 

Tato kniha ti otevře cestu k životu, o kterém jsi se možná ještě neodvážila snít, protože se ti zdá nemožný. 

Nabízí cestu sebepoznání, transformace a překročení běžných hranic.
Učí ženy o síle intuice, inteligenci ženského těla a ženské životní moudrosti. 

Díky praktickým cvičením a technikám přeprogramuješ staré návyky a přesvědčení a naladíš se konečně na ženu, kterou jsi vždy chtěla být.

Vyrovnanouautentickou. Takovou,  která žije své poslání a nemusí se rozhodovat mezi prací, naplněným partnerstvímrodinou.

Co se díky knize naučíš?

 • Principy dělání méně
 • 14 cvičení, jak toho dělat méně v praxi.
 • Jak sledovat svůj rytmus podle fází měsíce.
 • Jak naslouchat svému tělu.
 • Jak mít svoji energii pod kontrolou.
 • Jak si udělat ze spánku spirituální praxi.
 • Jak si říci o pomoc.
 • Jak pustit kontrolu a získat podporu, o které jsi neměla tušení.

Jako BONUS získáš 2 praktické přílohy:

 • Denní záznamy pro sledování energie
 • Denní plánovač pro vícečetné použití

Svět nepotřebuje, abys byla zaneprázdněná.

Svět tě potřebuje tady. A to stačí.

Nakladatelství Uzume

Naši vizí je podporovat ženy, aby si stouply do své síly, byly samy sebou a žily své poslání.

Aby si tvořily naplněný a svobodný život. Tyto úžasné příležitosti s sebou přináší i mnohé výzvy. Jako třeba veliké nároky, které na nás klade nejenom společnost a naše okolí, ale hlavně my samy. Očekáváme, že budeme skvěle zastávat spoustu rolí a plnit hromadu úkolů. Uvěřily jsme, že výkon a dokonalost jsou jedinou cestou k pracovnímu úspěchu a tak svou zaneprázdněnost často nosíme jako vyznamenání. Navenek se snažíme fungovat a uvnitř se rozpadáme a zoufáme.

Proč? Kromě jiného jsme uvěřily, že potěšení a naše potřeby i touhy jsou za odměnu. Že si vše musíme nejprve odpracovat a když zbude čas, tak si "užívat". Což se u většiny tvořících a pracujících žen, které se současně starají o rodiny a často se zapojují i do společenských aktivit, jednoduše nekoná. Daleko pravděpodobnější je, že nám dojde energie a radost ze života. Že jsme tak vyčerpané, že zapomínáme, kdo vlastně jsme, po čem toužíme a kam jdeme.

Velmi dobře to známe. Samy jsme to ochutnaly a pak vědomě opustily. A již mnoho let provázíme ženy na jejich cestě poslání a podnikání a vidíme vzorce a tendence, které se opakují stále dokola.

Ženám totiž většinou nefungují známé metody řízení času a energie. Ať se snaží, jak chtějí, nevedou je k osobní pohodě a pracovním úspěchům. Protože je navrhli muži (kterým to funguje a to je v pořádku), jenže my ženy to potřebujeme jinak. Je úžasné sledovat zázraky, které se dějí, když si to ženy uvědomí.

Když si to ženy uvědomí naladí se na své tělo, svůj rytmus a vrozenou moudrost.  Začnou podle toho žít i pracovat a začnous e dít zázraky.  

Proto naše nakladatelství UZUME přináší na český trh tuto skvělou knihu. Velmi souzníme s Kate pohledem na ženský time management, energii a ženské fungování. Kate ukazuje, jak poznat své tělo a efektivně využít jeho moudrosti i energie. Odhaluje pastičky, do kterých se pravidelně chytáme a ukazuje, jak z nich ven.  Mnohé způsoby a techniky, které představuje, máme vyzkoušeny a dlouhodobě skvěle fungují nám i našim klientkám.

Naším přáním je, aby tato kniha inspirovala české čtenářky k návratu  ke své přirozenosti a vedla je k tomu, DĚLAT MÉNĚ, aby ve svém životě ZÍSKALY VÍCE. 

Lucie Harnošová a Niky Melia

Co o knize říkají

“Nová kniha od Kate Northrup je úžasná, mění zažitá paradigmata ženám, které jsou připraveny vrátit do svých životů odpočinek a rytmus. Zatím co rozkvetou po kreativní stránce a zároveň si vydělají na živobytí.”
Tara Mohrautorka knihy Playing Big: Practical Wisdom for Women Who Want to Speak Up, Create, and Lead
“Dělat méně je pozvánkou k jednoduššímu a klidnějšímu životu v hojnosti a sebekontrole. Pevně věřím, že “být” je důležitější než “dělat”, ale kvůli nárokům moderního světa je někdy obtížné si to uvědomit z pozice klidu a tichosti. Návod k úspěchu, který nám zde Kate dává, je jasný, dosažitelný a je jednoduché ho použít. Tak, jako starý dobrý přítel, který si doopravdy přeje váš úspěch, mluví Kate zřetelně, velkoryse a s láskou.”
Yaya DaCostaherečka
“Nejlépe lze popsat knihu Dělej méně asi tak, že je jako dlouhý, nepřerušovaný, radostný výdech. Několikrát jsem se při čtení přistihla, jak přikyvuji, usmívám se a někdy dokonce šeptám slyšitelné ‘ano’. Jsem matka pěti dětí a od přírody uspěchaná, a co jsem pochopila až při čtení této knihy, bylo, jak moc jsem toužila po povolení z toho kolotoče vystoupit. Kate nám krásně předkládá všechny možné způsoby, jak můžeme být úspěšné pečovatelky, a přitom být v souladu s našimi přirozenými rytmy (ne jim navzdory). Dělej méně je dar pro všechny ženy.”
Rebekah Borucki matka, autorka a průvodkyně meditacemi
“Dělej méně je milostný dopis sama sobě. Je to něžné nakopnutí a připomenutí, že všechny jsme dost dobré. Slova Kate o péči o sebe samou a o kvalitě, která je více než kvantita, jsou vyživujícím balzámem a zároveň projevem odolnosti. Dělej méně je příručkou pro ty, které zde chtějí být pro své blízké a pro sebe samé v té nejplodnější a nejpřítomnější podobě.”
Brandi Sellers-Jacksontvůrkyně projektu Not So Private Parts a porodní a poporodní dula
Už dlouho tuším, že naše neutuchající touha napodobit fungování robotů, kteří frčí bez ustání není dlouhodobě udržitelná. Z mé osobní i pracovní praxe vnímám, že je třeba mnohem víc prostoru na prosté NICNEDĚLÁNÍ, které paradoxně plodí víc kvalitních plodů než neustálá a vyčerpávající činnost. Moc se mi líbí jak je kniha psána, jak je protkána obrazy z přírody, díky kterým snáz uchopíme, jak je naše lidské fungování v západní společnosti krátkozraké. Pro svět plný depresí, úzkostí, nemocí a vyčerpání je tato kniha jedním z funkčních kroků ke zdraví, spokojenosti, rovnováze. Nejen v oblasti podnikání. Ale i v oblasti vztahů, duševního zdraví, ekologie. Tam všude vnímám, že fungují podobné principy, o kterých Kate velmi laskavě píše. Takže pro nás všechny, kterým dělání přijde jako jediná možnost jak světu ukázat, že za něco stojíme: “nohy nahoru a užijte si čtení. Plnými doušky bytí.”
Martina Chomátováautorka knihy Vyhrála jsem depresi

KATE

NORTHRUP

Kate Northrup je podnikatelka, autorka bestselerů, řečnička, zakladatelka multimediální vzdělávací platformy, partnerka, a máma dvou malých dcer, která svou prací oslovuje a pomáhá stovkám tisíc žen po celém světě. Podporuje je, aby rozsvítily svět, aniž by u toho vyhořely.  Učí je,  jak pracovat s časem a energií a jak dosáhnout více tím, že budou dělat méně. Vytvořila postupy založené na vědeckých údajích i na duši. Díky nim ženy šetří svůj čas a energii, vydělávají více peněz a prožívají méně stresu. 

Zaposlouchjte se do rozhovoru s Kate:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Kniha místo terapie či koučingu?

„Myslela jsem si, že nejsem cílová skupina knihy. Umím odpočívat. Nejsem v pracovním kolotoči, mám pohodovou práci. Děti mám už velké. Mám čas na koníčky. Mám seřazené své priority. Roky se zabývám osobním rozvojem. A knihy už čtu málokdy. Informací mám dost, důležité je to žít.

Do knížky se mi tedy ani moc nechtělo.
Ale pak jsem nahlédla.
Pak jsem se začetla. Do dvou do rána.
A pak jsem si řekla: WOW.

Ta knížka je totiž dobrá.

Řekla bych: co odstavec, to důležité uvědomění.

Jednak vychází z osobního příběhu a z osobních zkušeností řady žen. Je psaná krásně čtivým jazykem, mnohdy člověk čeká se zatajeným dechem, jak ten příběh dopadne.

Je praktická. Kate v ní představuje 14 návodů, které můžeme zařadit do každodennosti. Ale není to jen 14 oblastí. Každá je ještě hluboce rozčleněná, klade spoustu otázek, dává spoustu tipů.

Vede k zamyšlení, k osobnímu rozboru našeho života. Není to ale žádná nuda. Úkoly, které v knize jsou, mohou nahradit pár hodin terapií nebo koučinku. S příběhem Kate jsem se tak nějak ztotožnila a viděla jsem tam spoustu paralel se svým životem. Knížku určitě doporučuji.”

Hana Machů

Ještě váháš?

Pojď se začíst. Jako dárek pro tebe máme kapitolu z knihy.

Máš otázky? Napiš nám!