Nová kniha nakladatelství UZUME již v prodeji

DENÍK

MÁMY A DCERY

LUCIE HARNOŠOVÁ

Vztah mámy a dcery je jedinečný a zaslouží si, abychom o něj pečovaly. 

Jediné, na čem záleží, je vaše chuť  pečovat o krásná a jemná pouta mezi ženami, malými i velkými.  Možná jste si blízké a krásně vám to společně plyne. Možná k sobě máte spíše daleko a těžko se vám nacházejí společná slova. Možná jste se ztratily i samy sobě a hledáte cestu zpět. 

Deník mámy a dcery je tu pro vás! Umí být důvěrným průvodcem na cestě objevování a prohlubování  vašeho vztahu. Pozve vás k prožití neopakovatelných krásných chvil, vyslechne si vaše sdílení a uchová všechna vaše tajemství. 

Pojďte znovu objevit samy sebe i váš vztah. Prozkoumejte své vnitřní poklady, ponořte se do krásných ženských témat a darujte si to nejcennější, co máte. Společný čas, který si opravdu užijete. 

Co v Deníku najdete?

 • 1
  STUDNICI INFORMACÍ A INSPIRACE
  Zajímavosti o menstruaci, cykličnosti, ženském těle, rituálech či komunikačních dovednostech a to vše pojaté tak, aby si svou inspiraci našly jak dospělé ženy tak dívky.
 • 2
  INSPIRACI PRO VĚDOMOU PRÁCI NA VZTAHU
  Abychom ve vztazích nacházely pochopení a respekt a žádná strana se necítila utlačovaná či omezovaná. Techniky jsou zvolené tak, aby vám pomohly do vztahu vnést prostor, svobodu, svěžest i případné odpuštění.
 • 3
  PODPORU SEBELÁSKY A LÁSKY
  Sebevědomí a přijetí sebe sama vychází ze sebelásky a ta je klíčovou dovedností v našem životě. Vydejte se na cestu sebelásky, díky které budete tolik vyživené a naplněné, že budete rozdávat radost, lásku a své dary světu.
 • 4
  TIPY PRO SPOLEČNĚ PROŽITÝ ČAS
  Každodenní praktiky, rituálky a zážitky se kterými si můžeme hrát a které nám umožní pohlédnout na náš vztah a život.

Co o knize říkají

Kniha je skvělým společníkem pro vztah mámy a dcery i hlubokou studnicí inspirace pro další vzájemné poznávání a sdílení. Je tvořena pestrými praktickými tipy a okouzlujícími ilustracemi. Může být moudrým průvodcem na cestě každé čtenářky a má velký léčivý potenciál pro všechny ženské generace.
Eliška Brychtová MiléřováSvětlo z nitra
Lucinčina kniha pro mámy a dcery je pro mě hodně inspirativní. Nacházím v ní řadu nápadů na společné aktivity s dcerkami, které by mě samotnou nenapadly, i další pobídky pro svou cestu sama k sobě. V knize cítím hravost a laskavost, která mi v životě chybí a kterou bych chtěla rozproudit. Opravdu se těším, až se do toho s Anetkou i mladšími dcerkami pustíme.
Dana BrožováMandalky s příběhem
Knížka mi přijde opravdu hezky udělaná. Nenapadlo by mě si takhle s mámou užít. Je to super nápad. Je to o tom, co mě máma učí, a jsem ráda, že tyhle rituály a vůbec tyhle nápady celkově existují. Hodně super mi přijde ta 7-denní taneční výzva. Chtěla bych tuhle knížku mít doma.
Anetka10 let

Zajímá vás jak vypadá deník uvnitř?

Klikněte na obrázek nebo na tento link a zobrazte si kompletní PDF s ukázkou.

Co na deník říkají další mámy?

Nádherný dárek pro nás! To byla první myšlenka, co mě napadla, když jsem knihu otevřela. Bylo to právě rok po pobytu pro mámy a dcery, který Lucie pořádala, a který jsme si s dcerou Kačenkou moc užily a nádherně se sblížily. Za tento rok jsme společně ušly velkou cestu. Proto Deník mámy a dcery přišel v ten nejlepší čas. Tolik krásných věcí, které může matka s dcerou zažít, každá zvlášť i obě společně. Zaujalo mě velké množství praktických cvičení, spousta otázek k hledání odpovědí nejen na vztah se svou dcerou, ale také na to, co chci já jako žena. Byla jsem nadšená nádherně zpracovanými rituály, které nás teprve čekají. Připravíme si krabičku vděčnosti pro celou rodinu. A protože miluji tajemství, fascinuje mě nápad časové schránky, kam můžeme uložit dopis pro dceru i pro maminku.
Katka MachováZahrada Smíření
Deník mámy a dcery je krásný, laskavý a hravý. S krásnými ilustracemi a se spoustou inspirativního obsahu. Myslím, že kniha by se moc hodila do balíčku k první menstruaci. Těším se až ho dceři budu moci dát. Jsou tam krásně popsány dary menstruace, cykličnost. Nechybí tam téma sebelásky, krásná kapitola o emocích a o komunikaci. Je to bráno velmi prakticky a to mi vyhovuje, není to jen kniha kterou dočtete a odložíte, ale nutí k interakci a určitě se stane památečním předmětem. Já ji hodlám využít se svou dcerou, abychom otevíraly spolu tato témata, abychom udržovaly blízký vztah i v citlivém, náročném období dospívání, abychom nemusely za pár let ty cesty k sobě složitě hledat, ale tu blízkost přirozeně udržovaly. Z knihy je patrné, že je tvořena srdcem a to má vždy velký smysl.
Markéta ŘehořováSíla kruhu
Deník je láskyplným průvodcem vztahem mámy a dcery. Vztahem, který nikdy nekončí. Vztahem, který se neustále mění, vyvíjí a prohlubuje. Na mě a moji dcerku z něj dýchá nádherné poselství – Já jsem ty a ty jsi já, ale přitom jsme každá samostatná a jedinečná. Věřím, že se společně se svojí dcerkou pokocháte každou stránkou, že vás obejmou nádherné ilustrace a pohladí krásné citáty. Deník vám přinese také řadu důležitých informací a praktických tipů, podaných citlivě a s respektem. Najdete se v něm každá – mámy a dcery tvořivé, přemýšlivé, akční, i ty se smyslem pro humor. Objevíte i to, co je zatím ukryté hluboko uvnitř vás. Mě a dcerku nejvíc přitáhla část nazvaná Co bych ráda ve svém životě zažila. A těšíme se na společné tvoření masážní svíčky. Jednotlivé části deníku na sebe navazují jako korálky na úžasném náhrdelníku. Navlékněte si spolu jeden po druhém a spojte je v nekončící kruh neutuchající lásky a vzájemné podpory. Děkuji Lucce i ostatním tvůrkyním za tuto nádhernou kreativní knihu.
Petra Busiunadšená podporovatelka projektu Mámy a dcery

Zajímavosti o knize:

 • Deník má 280 barevných A5 stran.
 • Vazba knihy je šitá a velmi kvalitní, aby vydržela dlouhé roky používání a byla krásná i za spoustu let, až si ji budou prohlížet vnoučata.
 • Každá stránka má 120g a je skvělá pro psaní a výtvarné tvoření.
 • Kniha vznikala 14 měsíců.
 • Největší část knihy byla napsaná na Žítkové a v Těrchové a dokončená byla na Bali.
 • Do tvoření bylo postupně zapojeno 36 dětí a dospívajících.

LUCIE

HARNOŠOVÁ

Jsem vděčná maminka dvou dospívajících dcer a spokojená manželka a partnerka. Ráda objevuji nová témata, zkoumám, zkouším a hraji si. Inspiruje mě dětská spontánnost a otevřenost. Miluji dobrodružství, svobodu, dobrou kávu, saunování, kytovce a léčivé ženské sdílení. Jsem tvůrkyní projektu Alchymie ženy, pořádám pobyty pro mámy a dcery, retreaty v zahraničí a online kongresy i kurzy, které pomáhají otvírat oči a milovat život.

Poděkování

Ilustrace do knihy vytvořila Kateřina Juřicová a tatérka Mafis Fischerová
Knize pomohla na svět svými dary také Niky Melia, za což ji za roli knižní duly nesmírně děkuji. 

Co vás nejčastěji zajímá?

Moje dcera je ještě malá, od kolika let je knížka vhodným dárkem? 

Asi od sedmi let můžete začít Deník společně vyplňovat a tvořit. Deník pak může dívky doprovázet po celou dobu dospívání a v každé fázi si najdou téma, které je osloví. Věřím ale, že i maminky s mladšími holčičkami v něm najdou inspiraci  ke společným zážitkům a prohlubování vztahu. 

Jak mohu s Deníkem pracovat, když mám více dcer?

Deník je velmi interaktivní a plný stránek k zapisování a tvoření a proto moc doporučuji pořídit si pro každý vztah jeden. Já mám například dvě dcery, mámu a sestru a už se těším na své čtyři deníky, které budeme společně tvořit. 

Je kniha i něco pro dospělé dcery? 

Psala jsem Deník tak, aby uměl být průvodcem pro vztah mezi ženami v jakémkoli věku a proto věřím, že bude obohacením i jako dárek pro mámu či dospělou dceru. 

Je kniha něco pro mě, když sama dceru nemám?

Ani to nemusí být překážkou. Deník můžete sdílet i se svou mámou, sestrou, babičkou, tetou či jinou blízkou ženou. A kromě toho v něm najdete mnoho témat a technik, které nám ženám pomáhají pochopit samy sebe a vedou nás k naší ženskosti.