Co kdybys dělala MÉNĚ, abys měla ze života VÍCE?

Jsi unavená častěji, než by sis přála? Ubíjí tě pendlování mezi prací a péčí o děti, domácnost, zahradu? Odškrtáváš z to-do listu, který stejně neubývá, a ty toho máš dost? Zastav se. Teď. A pojď do svého života vrátit jiskru.

Potřebuješ mít VŠECHNO hotové? Po práci uvařit, uklidit, vyprat, postarat se o děti… a pak odpadnout. A doufat, že zítra to bude jiné, že se ti povede ukradnout si aspoň malou chvilku pro sebe. Vypadá tvůj den podobně? Kdy sis naposledy dovolila odpočinout si u filmu, naložit se do vany nebo si jenom vypít ještě teplé kafe – třeba i uprostřed dne, když máš chuť nebo tvé tělo volá o pauzu? Možná je to dávno. A není to tvoje vina. Většina z nás to neměla od koho odkoukat, protože naše maminky a babičky na tom byly úplně stejně.

Ale to ještě neznamená, že je tenhle šílený, vyčerpávající kolotoč „práce, rodina, domácnost“ normální. Co když není? Možná to zatím zní jako sci-fi, ale víme, jak z něj vystoupit. I tvůj život může vypadat úplně jinak.

A změnit to můžeš jenom ty

Princip je jednoduchý, ale realizace hodně těžká. Stačí dělat méně. Zjistit, na čem ti doopravdy záleží. Po čem toužíš. Co potřebuješ. Co tě baví a u čeho se cítíš opravdu naživu. A pak zjednodušovat. Spát. Požádat o pomoc. Přijímat pomoc. Přestat předstírat, že nežiješ v ženském těle, a konečně přijmout jeho výhody. Třeba geniální systém, kterým je naše menstruace a ženský cyklus.

Zní to bláznivě, že? Dělat méně! Kdo se postará o děti, nákup, klienty, faktury, prádlo, úklid, večeři?! Budeš překvapená. A svět se nezboří. Uvidíš. Je na čase přestat dřít do úmoru a obětovat se pro druhé. Nástroje ke spokojenému životu máš na dosah ruky. 

Moudrost vajíčka

Inspiraci najdeš uvnitř svého těla. Podívej se třeba na takové vajíčko. Vajíčko v našem těle totiž jednoduše je. A to stačí. Přesně ví, kdy sestoupit do vejcovodu a vyslat spermiím signál, že je připravené. Nespěchá. Nepanikaří, že něco nestihne nebo prošvihne. Nesnaží se spermie nahánět ani se jim zalíbit. Neurguje. Jen je a ví, co chce. V pravou chvíli vyšle signál. A vše, po čem touží, je připraveno pustit k sobě.

Co to znamená pro tebe? Že si možná nemusíš všechno vydřít a zasloužit. Že nepotřebuješ odpracovat kilometrové seznamy úkolů, abys byla šťastná nebo aby tě někdo ocenil. Že nemusíš všechno zvládnout sama. Můžeš vyslat signál, že potřebuješ pomoc. A nechat partnera, rodinu nebo svůj tým, aby se postarali o cokoli, co je právě potřeba. Třeba i nedokonale. Tobě tak vznikne prostor na to, chvilku pobýt. Užít si vytoužené kafe, vanu nebo film. Dostat znovu chuť do života. A díky těmto ostrůvkům radosti opět uvidět v zrcadle ženu, které září oči. Co říkáš? Stojí to za zkoušku? 

Nebudeš na to sama. Kate Northrup napsala celou knihu Dělej méně, která ti bude láskyplnou průvodkyní a praktickým pomocníkem. Nás si kniha získala natolik, že jsme vyslyšely volání a vydaly ji pod naším nakladatelstvím pro české a slovenské čtenářky. A ohlasy jsou více než úžasné. Jestli tě kniha láká, více se o ní dozvíš zde, stejně tak máš možnost stáhnout si k přečtení jednu kapitolu a nechat na sebe působit moudrost, kterou s sebou přináší.

Dovol si. Užívat si život a netlačit na výsledek – tak jako vajíčko. Dovol si mít se na prvním místě, naslouchat svému tělu a být sama sebou. Protože pak budeš mít ze života mnohem více. 

Dává ti to smysl? Cítíš, že to nejsou pouze prázdná slova, ale realita, která se může stát součástí i tvých dní? Tak už na nic nečekej a pojď na vlastní kůži poznat, jak chutná dělat méně a získat více.

Jaký bude tvůj první krok, který tě dovede k životu v radosti, klidu a naplnění? Začneš si dávat pauzy během práce? Dopřeješ si kvalitní sytící spánek nebo se rozhodneš delegovat činnosti, které tě netěší a obírají tě o čas, který bys mohla strávit ve flow a aktivitách, které ti jdou takříkajíc od ruky?

ANO. I ty se můžeš stát ženou, která dokáže vědomě nakládat se svým časem a energií. Dovol si to. Je to osvobozující.

Přejeme ti, ať se ti na tvé cestě dařídojdeš přesně tam, kde jsi vždy chtěla být.

Pojďte se začíst. Jako dárek pro vás máme kapitolu z knihy Kundička.


Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *