Nová kniha nakladatelství UZUME již v prodeji

Naslouchej své jóni a otevři se zázrakům

Jóni a lingam. Neboli vagína a penis. Říká se o nich, že jsou „Zdroj života” a „Sloupec vědomí”. Je to posvátná dvojice, jejímž spojením vytryskne božství. Jak je vnímáš ty? Miluješ je? 

I když bychom měli tyto božské části našich těl milovat a dokonce i uctívat, nikdo nás to bohužel nenaučil. A přitom jsou to oni, kdo nás spojují se zrodem, životní energií, s naší pravou podstatou. 

Jóni v původním významu znamenala „Posvátný chrám” a tím vagína vždy byla. Lingam znamená „Sloupec světla”. Jak nádherné… Když je začneme takto vnímat, tak nám předají svá poselství. Pojď se přenést za jejich vzhled, k pravé kráse a podstatě. Pojď je prozkoumat.

V transfigurálním stavu mysli vnímáme, že vagína je opravdu brána, která přináší život do této existence, takže vypadá jako matka vesmíru. V tantře existuje cvičení, kdy zíráš na genitálie a jsi jimi zcela uchvácená. Vstupuješ do stavu meditace a zkoumání, co to doopravdy je. Nedíváš se na rozměry, na krásu a jakékoliv fyzické rysy, ale vidíš to, co opravdu je. To samé platí pro lingam, můžeš se dívat a opravdu vidět, že reprezentuje onen sloup světla. 

Skrze naše genitálie máme přímý přístup k principům vesmíru, proto je důležité s nimi vytvořit hluboké spojení.

I když máš klid ve své mysli a věnuješ se duchovním naukám, tak pokud nežiješ ve spojení se svou jóni, nikdy se nebudeš cítit opravdu silná. Protože jóni je to místo, odkud začínáme, je to ta naše baterie, nabíjí nás. Pokud máš spojení přerušené, tak jdi do místa, kde ses odpojila. Toto místo nejde najít skrze mysl. Ale když se začneš přibližovat životu skrze své tělo, pak to přináší velkou změnu. Uvolníš se a přirozeně se naladíš na svou podstatu lidské bytosti. 

Láká tě to? Pojď prozkoumat svoji jóni. 

Zvu tě na velkou cestu do nitra těla. Jak? Nejlépe skrze jemnou masáž svých intimních partií. Můžeš se masírovat buď sama, nebo tě tímto procesem může provést terapeut/ka.  Intimní masáž není věc, kterou bys jednou udělala a měla jsi hotovo. Je to něco, co by mělo být začleněno jako stálá součást tvého života. Udržuj spojení a dočkáš se zázraků – tvá vagína s tebou začne mluvit.

Cvič se v naslouchání své jóni. Je to ta nejpřímější brána k moudrosti v našem těle. Tvé tělo, narozdíl od mysli, nikdy o ničem nepochybuje. A když se naučíš poslouchat svou jóni, začne s tebou komunikovat a dá ti všechny odpovědi, které potřebuješ.  

Většina žen se cítí odpojená a je pro ně velmi obtížné se na svoji vagínu vůbec podívat. 

Je zajímavé, že pro mnohé ženy je přijatelné, že někdo jiný, třeba doktor či milenec, jim dá prsty do jejich vagíny, ale neumí si představit, že to udělají samy. Že se samy pohladí. Že si samy udělají dobře. Že by mohly s potěšením a zvědavostí prozkoumávat všechna zákoutí své jóni. Otázka je: Proč? Odpověď zní: Protože nás to nikdo neučí. Nemůžeme to nikomu vyčítat, protože naše matky to taky nevěděly a nikdy nezažily. 

Bohužel.

Jak tedy můžeš začít? Jaké mohou být tvé první kroky na cestě k vědomému vnímání tvých sexuálních orgánů? Jak se s nimi spojit?

Na začátku se musíš naučit opravdu cítit, opravdu naslouchat, vnímat. Vytvoř si bezpečný prostor. Některým ženám vyhovuje, když jsou samy. Ale někoho uklidní, když první kontakty se svojí jóni provádí s průvodcem/průvodkyní, případně na kurzu i s jinými ženami. 

Nemusíš to všechno zvládnout sama, když je to pro tebe tak nové, tak „poprvé”. Někdy je dokonce lepší, když sama nejsi. 

Pokud nemáš nikoho, s kým bys mohla o intimních věcech mluvit, tak se můžeš přidat na ženský kruh nebo workshop. Můžeš si najít místa, kde tě podpoří, naštěstí je takových míst v dnešní době už hodně. Pak se ti začnou objevovat další a další možnosti. 

Každý den se ptej své jóni, jak se cítí.

Pokud to ještě neumíš, určitě zkus toto cvičení, nejlépe hned ráno po probuzení. Polož své ruce na svou jóni a jen tak na chvíli zůstaň a začni do ní dýchat. Dýcháš a vizualizuješ si, že tvůj dech dosahuje až ke tvé jóni. Nadechni se a začni cítit, jak jí je. 

Na začátku možná neucítíš nic, prostě je to jen místo na tvém těle. Ale pokračuj, zůstaň tak pět nebo deset minut a  jenom ji vnímej svými smysly. A až budeš mít pocit, že máš dost času a prostoru, můžeš ji začít objevovat a dotýkat se. Ujisti se, že máš zvlhčené prsty, pak můžeš jít dovnitř a zkoumat její pysky. Jak jí je, jak se cítí?

Jestli jsi odvážná, můžeš si vzít zrcátko, umístit ho mezi své nohy a opravdu začít poznávat svoji jóni, hýbat s ní, naciťovat se na ni, vnímat barvy, dotykové vjemy. Začneš ji poznávat. To je velký první krok, který může změnit tvůj život. Budeš rozumět, kolik je v ní jemnosti a zranitelnosti, ale také síly. 

Když začneš objevovat svoji vagínu, tak si uvědomíš, že i jiné ženy mají vagíny. Možná ti to přinese další pochopení. Pak jdeš po ulici, koukáš se na ženy a víš, že ji také mají. Sounáležitost. Jednota. A v jednotě je síla.

Uctívej své božství

Na začátku jsme mluvily o tom, jak je důležité uctívat jóni a lingam. Akt uctívání může vypadat různě, jsou na to velmi konkrétní rituály. I orální sex je aktem uctívání.

Je to akt prokazování lásky.

Hodně se o tom dočteš v knize Sofie Sundari Osvobození do orgasmu. Nejdůležitější je při tom ale tvůj postoj. Postoj rozpoznání božství a uctívání. Opravdu se před tím sklonit a obdivovat to. Ne nijak vášnivě, ne něco jako: „Bože, já svoji jóni tak obdivuju, protože mi dává tolik potěšení!”, to také, ale spíše opravdu vidět, že toto je zdroj lidského života, toto je božský představitel lidské formy. Chápeš tento postoj?

Toto uctívání můžeš dělat i v páru a ten druhý o tom dokonce ani nemusí vědět. Jen svému partnerovi řekni, aby se hezky uvolnil a nechal tě dělat, co budeš chtít. On možná nic navenek nepozná, ale tvůj vnitřní postoj způsobí změnu v jeho vnitřním prostoru. A pokud se ho budeš dotýkat posvátným způsobem, tak se na jeho duchovní úrovni rozhodně něco stane.

Je to vlastně dar. Obrovský dar pomáhající té druhé osobě ztělesnit své vlastní vrozené božství. A garantuji, že svého muže začneš vidět úplně jinýma očima. Je to nádherné.

Pokud se chceš se sebou více propojit a cítit se víc aktivovaná, víc ve své síle, pak si určitě knihu Osvobození do orgasmu přečti, jsou tam různá cvičení a nápady, co dělat. 

Volně inspirováno rozhovorem se Sofií Sundari a knihou Osvobození do orgasmu.

Pojďte se začíst. Jako dárek pro vás máme kapitolu z knihy Kundička.


Komentáře
 1. Iveta napsal:

  Milá Lucko a Niky,
  knížku Osvobození do orgasmu jsem si koupila před dvěma týdny a četla jsem jí se zvědavostí a touhou dozvědět se další a někdy pro mě i nové informace o Jóny a Lingamu. Jsem moc ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou, i když až okolo padesátky. Okolnosti tomu chtěly, a o knize jsem promluvila i se svým dospívajícím synem. Řekla jsem mu o důležitosti informací v ní a on sám se rozhodl si knihu přečíst.
  Beru to jako mojí milou povinnost, a zároveň jsem nesmírně vděčná za jeho přístup.
  Škoda, že jsem tuto možnost nedostala v jeho věku i já, ale asi to tak mělo být.

  • Niky napsal:

   Ivet, děkujeme moc za zprávičku a mám z toho opravdu velikou radost. Krásné povzbuzení. Niky

Komentáře nejsou povoleny.