Nová kniha nakladatelství UZUME již v prodeji

Osvoboď se do orgasmu

Sex a sexualita jsou stále zahaleny do tajemství nebo jsou považovány za něco nestydatého. Něco, o čem se nemluví. Co se skrývá. A protože v Knihách pro ženy bouráme mnohá tabu a ukazujeme ty pravé pohledy, dnešní článek bude o orgasmu.

Slyšela jsi někdy o orgasmickém životě? Lidé většinou neví, co si pod tím představit: „Co to asi znamená? Musím mít nepřetržitě sex? Znamená to zúčastnit se nějakých orgií?” 

Je nejvyšší čas objevit, co to orgasmus doopravdy je. Ono to totiž není o těch posledních sekundách. Není to jen o té rychlé explozi na konci stimulace. Není to o tom vrcholu na konci milování, kdy pokud máš štěstí, tak to trvá pár minut, když ne, tak pár sekund. To je cíl sexu. A tím to končí.

Sex vnímáme jako jednu z věcí, kterou v životě děláme. Máme práci, máme děti, máme vztahy. Máme sex. Ale sexuální energie je ve skutečnosti něco naprosto jiného, božského. Je jádrem naší lidské existence.  

Je to energie, která nás stvořila. Proto jsi tady a čteš tyto řádky. Protože dva lidé měli sex. A stvořili život. A jde to ještě hlouběji.

Sexuální energie je kreativní energie, která dokáže stvořit život. 

Tvoří vlastně všechno, vše živé. Je to náš motor života. Sexualita je posvátná. Není to jenom jedna věc, kterou děláme, není to jenom nějaká aktivita. Sex, který občas děláme. Možná třikrát denně, možná  jednou za pět měsíců. Každý jinak. Není to ani sebepotěšení v tom klasickém slova smyslu.

Stejně tak je to s orgasmem. Nemluvíme o tom rychlém zážitku. Velký orgasmus je prostě spojení se životem. 

Když si představíme, že sexuální energie je něco, co dává život, pak orgasmus je

ta chuť života, esence života, záře života. Je to stav spojení se vším. S každým. Sami se sebou samozřejmě. S životem kolem nás.

A toto napojení nás vede velmi hluboko. Na hluboká místa v nás.

A nakonec do spojení s vesmírem, se zdrojem lásky, s božskou podstatou. K tomu, co vnímáš jako to nejvyšší. Co tě oslovuje.

Fascinující je, když si dovolíš jít opravdu do hloubky a najdeš zdroj. Tím zdrojem naší touhy je nejčastěji původní touha lidských bytostí – být součástí celku. Být sjednocení s vesmírem. S božskou podstatou. 

Jsme od ní totiž odloučeni. A odloučení nám způsobuje bolest, kterou se pak snažíme nějak zaplnit materiálními věcmi. Hledáme naplnění vně. Ale moudré je obrátit se dovnitř a zjistit, co je uvnitř. 

Orgasmus je o spojení. Žít orgasmický život znamená být součástí celku. 

To nám dává opravdový pocit expanze a potěšení. Ale ne jenom to lokalizované potěšení, tu rychlou explozi. Taková je nejčastější představa o orgasmu. Očekáváme ohňostroj. Můžeš jej sice mít. Ale to, co doopravdy v hloubce své duše hledáš, je propojení. Nikoliv výbuch extáze. 

Když se zaměříš na to, být napojená, když se budeš otevírat, když budeš vyzařovat a otevírat svou energii, otevřeš se životu! Budeš vnímat sama sebe ve zdroji existence a pocítíš, že jsi uvnitř úplná. 

Samozřejmě, někteří lidé si řeknou: „Víš co? Já mám tři děti! A pracuji a nemám čas na to být na vše napojená!“

Ano, rozumím! Protože někdy prostě řešíme, co všechno musíme za den udělat a je toho hodně. 

Ale kdybychom začlenili do svého dne alespoň krátké okamžiky kdy se zastavíme, zavřeme počítač a pouze vydechneme! 

Třeba jenom pět minut! Nebo méně, pět nádechů a výdechů! Naslouchat chvilku tlukotu srdce! Podívat se na oblohu. To možná stačí!

Dostaneš se více do plynutí. A budeš si více užívat toho, co se ti děje. A to je orgasmický život, přístupný úplně každému. Jenom potřebuješ věci nově poskládat.  

Zařaď toto do svého každodenního života. Dej si pětiminutové ostrůvky, během kterých vypneš a můžeš jenom Být. Naciť se na sebe. Dýchej.

Dech je opravdu mocný nástroj k napojení.

My často to napojení necítíme. Nevnímáme tu sílu v našem životě. A když toto napojení necítíme, tak hledáme spojení někde venku. Chceme to uspokojit nějakými velkými materiálními věcmi. Protože chceme zaplnit ten prostor uvnitř nás, který vnímáme, že máme, ale nevíme pro co. A proto hledáme mimo sebe. Hledáme někoho, kdo nás naplní. 

Pokud se cítíš v životě nenaplněná, neočekávej, že tě naplní někdo z venku. 

Musíš sama. Potřebuješ najít různé způsoby, jak se sama nasytit. Můžeš jít do přírody. Trávit čas s blízkými. Pomilovat se. Ale nespoléhej se přitom jenom na druhé. To není udržitelné. Partner může odejít. Můžete se rozejít. Zkus najít třeba kruh žen, být s nimi a nalézt to sesterské napojení – to tě taky úžasně nasytí. A nemusíte spolu ani mluvit, stačí jen spolu být, držet se nebo tančit. Hledej, co dalšího tě dosytí a dej tomu strukturu. Naplánuj si třeba, že každý den budeš 10 minut tančit. Pak se mohou začít dít zázraky.

Nejde o to, hledat věci venku, ale vytvářet si vztah se sebou. 

Jaký vztah k sobě máš? Máš se ráda? Umíš si vážit své síly? Vidíš svoji sílu? Vidíš své napojení?

My občas máme pocit, že nejsme dost dobré. Z nějakého důvodu. Ale nezáleží na tom, jak hluboko jsi spadla. Na čem opravdu záleží je, jak se opět zvedneš!

My všechny padáme, to je nevyhnutelná součást lidské existence! A je to také jeden z důvodů, proč jsme přišly na tento svět. Dovolit si spadnout. Ale záleží na tom, jak se opět postavíme.

Každá z nás je uvnitř absolutně silnou a mocnou lidskou bytostí. Takže jediné, co potřebuješ, je umožnit si vstát a dovolit našemu duchu, aby se o vše postaral.

Proto pamatuj na to, že tvůj život patří tobě! Dnes můžeš udělat rozhodnutí, které změní tvůj život a vytvoří takový, který si přeješ.

Takže! Naciť se a navnímej směr, který tě volá. Je to směr expanze a orgasmičnosti?

Chápání tantrického způsobu života? Vítej mezi námi v orgasmickém životě.

Článek je volně inspirován rozhovorem se Sofií Sundari, autorkou knihy Osvobození do orgasmu

Pojďte se začíst. Jako dárek pro vás máme kapitolu z knihy Kundička.


Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *