Nová kniha nakladatelství UZUME již v prodeji

ŽIVOT JE ORGASMICKÝ! Co s tím?

Když se začne mluvit o sexualitě, začne se většina z nás trochu ošívat nebo dělat mrtvého brouka. Či spíše „spícího Erose“.  Představuji si ho jako andílka s lukem a šípem, který je ve své podstatě velmi hravý a zvídavý a nejraději by v jednom kuse zkoumal a objevoval. Když si ale ve své přirozenosti takto hrával, stále častěji slýchal: „Nech toho, to se nedělá! To bys neměl! Že se nestydíš! Víš co si o tobě budou všichni myslet?“ A tak se náš milý Erosek začal skrývat a dělat to, co se od něj očekává. Aby zapadl, aby jej měli rádi. A jak si přestal hrát, byla to taková nuda, že z toho usnul.

A přesně to se stalo mnohým z nás. Ten ohromný potenciál, který s sebou sexualita nese, v nás začal dřímat. Dobrá zpráva je, že jenom spí, protože my všichni jsme se narodily jako sexuální bytosti. Zvídavé, hravé, s touhou si zkoumat a objevovat. Ale velmi pravděpodobně nás jako Eroska začali brzdit. „To se nedělá!“ Možná rodina, kde si už po celé generace s tímto tématem nikdo nevěděl rady. Možná společnost, která zapomněla, jak obohacující pro všechny je, když lidé svou smyslnost a erotičnost prožívají. Místo toho hází vše do jednoho pytle s pornem, ve kterém jsou ztvárněna pouhá dvě procenta toho, co sexualita doopravdy je. A v neposlední řadě na nás měla vliv tabu náboženská, která dlouhá staletí řídila dění společnosti. Ať už to bylo cokoli, vedlo nás to od přirozeného prožitku a radosti ze svého těla k nejistotě a uzavření. Málokdo ví, jak naložit se svými touhami. Spíše než zdrojem energie, kreativity či prožívané lásky, se stávají zdrojem nejistoty a strachu. A tak dnes bohužel většina z nás žije odpojena od svého těla a jeho nádherného potenciálu. Je to zdánlivě bezpečnější.

Smyslnost, erotičnost či dokonce orgasmičnost jsou pro nás pak slova, která evokují něco, co se „nedělá“, o čem se nemluví, co se nás netýká. Co to proboha je „orgasmický život“! Většina z nás si na první dobrou představí život plný sexuálních orgií a instinktivně odvrátí hlavu. A přitom je to život prožívaný naplno! Život, kterého jsme součástí, kterého si všímáme. Je to umění prožívat přítomný okamžik, cítit jej, být ve svém těle, u toho, co zrovna děláme… a díky tomu začít vnímat potěšení, které na nás v životě čeká. Na to, až si jej začneme všímat a prožívat.

Až se vrátíme zpátky k sobě, ke své přirozenosti. Naše přirozenost je jako příroda. Erotická a smyslná. Rozhlédněte se kolem sebe. Podívejte se, jak se listy na stromu či stébla trávy nechávají laskat větrem a vzájemně se dotýkají. Jak proud vody objímá a hladí vše, co mu přijde do cesty.  Život je sám o sobě velmi erotický a stejně tak i lidské bytosti. Podívejte se na miminka malé děti, které ještě žijí ve své otevřenosti a přirozenosti. Zkoumají své tělo, milují dotek a nahotu, objevují sexualitu a oddávají se zvídavosti a hravosti.

Erotičnost a sexualita jsou podstatou života, sexuální energie je zdrojem veškerého tvoření a když se od ní oddělíme, odkrojíme tím i kousek sebe. Často její zdroj v sobě schováme pod vrstvami vzorců, zvyků a tabu. Dobrá zpráva je, že svou přirozenou smyslnost a sexualitu můžeme kdykoli znovu zaktivovat.

A začít můžeme úplně jednoduše. Třeba tím, že se pravidelně zastavíme, několikrát se zhluboka nadechneme a začneme si všímat, jak na to reaguje naše tělo. Sundejte si boty a projděte se bosky v trávě. Vystavte svou tvář kapkám deště. Každý den si zatančete… a vnímejte, jak si vaše tělo i mysl začnou labužit. Jsou to malé krůčky, díky kterým si opět začneme hrát, objevovat a probouzet své tělo.

Zkuste se při příští příležitosti na chviličku zastavit, zhluboka nadechnout, a podívat okolo sebe. Nebo se protáhni a vnímat, jak slastně tělo reaguje. Takové (i nepatrné) okamžiky prožité naplno jsou orgasmické. A když si je budeme pravidelně servírovat, začne se tato nádherná vlastnost propisovat do všeho, co děláme. V neposlední řadě i do nádherného milování.

Sofia Sundari ve své knize Osvobození do orgasmu zve k nádherné objevné cestě do okamžiku, do vnímání těla a objevování slastí a potěšení.

Pojďte se začíst. Jako dárek pro vás máme kapitolu z knihy Kundička.


Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *