Nová kniha nakladatelství UZUME již v prodeji

Nejdůležitější předsevzetí: být SPOLU

Začal nám další rok. A s lednem se pojí i touha po změně. Každý rok si říkáme, že budeme jiné. Že se začneme chovat jinak. Konečně zhubneme. Začneme víc šetřit (nebo vydělávat). Přestaneme se stresovat. Budeme lepší. Dosáhneme našich cílů. To vše s naivní touhou, že nás to učiní šťastnými.

Víš, co nás skutečně udělá šťastnými? 

Víš, čeho nejvíce litují lidé na smrtelné posteli? Ne toho, že nebyli úspěšní, že nedosáhli větších výsledků. Litují toho, že příliš pracovali. Že neměli odvahu projevit své city. Že nebyli více v kontaktu s přáteli. A především toho, že nemají dobré vztahy v rodině. Že za nimi děti nejezdí, že se o ně nestarají. Že si spolu nerozumí. Že jsou sami.

Vztahy jsou jednou z nejzásadnějších oblastí v lidském životě. Ale jak o ně pečovat a jak je rozvíjet, to nás nikdo nenaučil.  

Pojďme si dát jako letošní předsevzetí, že budeme více SPOLU.

Udělejme z našich vztahů prioritu. Buďme si blízko, sdílejme. Prožívejme spolu nádherné chvíle a podporujme se navzájem – ať už je nám devět, devatenáct nebo devadesát. 

A pokud nevíš, jak na to, tak pro tebe máme skvělý návod – knihu Deník mámy a dcery od Lucie Harnošové. Je to zdroj inspirace pro prožití mimořádných okamžiků. V deníku je mnoho stránek určených pro vaše společné doplňování, stejně jako texty inspirující v ženských tématech a sebelásce i řada dalších tipů na spokojený život. Díky jednoduchým cvičením a technikám si mnoho tipů můžete hned spolu vyzkoušet. A další stránky, cvičení, otázky či obrázky si pak můžete již dotvářet samy.

A co když máš syna, nikoliv dceru? Většinu aktivit můžeš využít i pro rozvíjení vztahu se synem. A také vztahu sama k sobě. Celá jedna kapitola je věnovaná sebelásce, díky které budeš naplněná a vyživená natolik, že budeš rozdávat radost, lásku a své dary světu.

JAK být spolu?

To je jeden z velkých problémů současného života. Umíme trávit čas s Facebookem, s virtuálními přáteli. Ale neumíme být SPOLU NAŽIVO. Je nejvyšší čas si to znovu připomenout a naučit to hlavně naše děti.

Nemusíme spolu trávit dlouhý čas. Ale když už ho prožíváme, musíme ho prožít naplno. Věnovat si vzájemně plnou pozornost. Hrát si spolu, smát se, tvořit a vyrábět, prožívat různá (mikro)dobrodružství, vzájemně poznávat své sny a touhy.

14 pravidel pro rozvoj láskyplných vztahů

V knize Deník mámy a dcery najdeš nádhernou inspiraci, jak začít a jak se spolu vzájemně poznávat. Jak zjistit o druhých (ale i o sobě!), co se nám líbí, jaké máme touhy a jaké potřeby. Napadají tě společné aktivity? V knize jich najdeš spoustu, ale nezapomínej na tato pravidla:

 1. Pravidelný čas na sebe je prioritou.
 2. Ať se děje cokoliv, vždy se rozhodněte znovu a znovu pro lásku.
 3. Dělejte spolu něco mimořádného, co je doma jen vaše.
 4. Smějte se spolu, každý den aspoň chvilku.
 5. Tančete kdykoliv můžete.
 6. Choďte spolu do přírody.
 7. Buďte jako šálek a podšálek, respektujte, že jste každá jiná a přesto máte část spojenou.
 8. Mějte společná hezká tajemství a rituály.
 9. Vyživujte se vzájemně.
 10. Tvořte společně, ať to bude pomazánka, obraz nebo sázení květin.
 11. Respektujte vzájemně své vesmíry.
 12. Vzpomeňte si na sebe i přes den a vyšlete láskyplnou myšlenku.
 13. Nečekejte, že se přijde usmířit „ta druhá”.
 14. Používejte v komunikaci „já výroky“ místo výčitek.

Užij si sbližování se, poznávání a otevírání se. Stojí to za to.

Je to to nejcennější předsevzetí, které si můžeš dát. A můžeš začít kdykoliv, nejen v lednu.

Pojďte se začíst. Jako dárek pro vás máme kapitolu z knihy Kundička.


Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *