Nová kniha nakladatelství UZUME již v prodeji

Sebeláska nemusí být jen nesplnitelný sen.

Sebeláska.

Taky se ti zdá, že to slovo slyšíš všude kolem sebe? Jako by se skloňovalo ve všech pádech. Sebeláska je prý východiskem ze „všech” problémů. Máš špatné vztahy? Začni se mít sama ráda. Máš nadváhu? Miluj své tělo. Nemůžeš najít partnera? Nauč se vystačit si sama, teprve potom On přijde…

Jenomže, doprčic, JAK to máš udělat? JAK se můžeš naučit milovat sama sebe? Obzvlášť, pokud se nepovažuješ za krasavici, život se s tebou moc nemazlil a ani doma jsi slova o lásce neslyšela?

JAK?

Tady je pár tipů pro rozvoj sebelásky z knihy Deník mámy a dcery od Lucie Harnošové

Dotýkej se

Nauč se přijímat své tělo skrze jemné doteky. Dopřej si volnou chvíli pro sebe. Zapal si svíčku, pusť si hudbu a začni se svého těla co nejpomaleji dotýkat prsty či dlaněmi. Klouzej jemně po kůži z místečka na místečko a tam, kde ti to je příjemné, chvíli setrvej. Je možné, že se ti bude chtít i plakat nebo že se začneš smát. Nechej těmto emocím volný průběh a jenom si užívej ten pocit, který z hlazení máš. Je to natolik návykové, že si toto cvičení ráda zařadíš do své každodennosti.

Zeptej se zrcadla 

Nebo raději se neptej. Raději si to přímo sama sobě řekni. Zadívej se sobě do očí a chvíli vytrvej, i kdyby tě to nebavilo, i kdyby sis myslela, že je to naprostý nesmysl. Spoj se sama se sebou a dopřej si pozornost. Takto se naučíš dávat si lásku a oceňovat se. Je to vyzkoušené, pojď do toho!

„Dneska mi to velmi sluší. Jsem krásná žena. Mám se ráda. Ten účes mi hezky sedne. Mám krásné oči…”

Usmívej se na sebe. I když to bude možná zpočátku trochu křečovitý úsměv, vytrvej. Za pár dní budeš opravdu překvapená, jak se budou tvé emoce měnit.

„Být krásná znamená být sama sebou. Nepotřebuješ být přijata ostatními, ale potřebuješ být přijata sama sebou.”

Thich Nhat Hanh

Dej si rande sama se sebou

Je důležité i velmi prospěšné trávit volný čas sama se sebou, a to i tehdy, když máš nabitý diář. Zahrň takové chvíle mezi důležité události svých dní. Kino, galerie či kavárna? Proč nevyrazit na rande jen tak sama? Možná ses v životě zrovna někde zabrzdila a nepřichází ti žádná inspirace, nebo máš dojem, že ti dny jeden za druhým bezvýznamně či hekticky plynou. Ideální čas na to udělat si takové rande!

Zveme tě do světa sebelásky

V něm se můžeš probouzet, oživovat a každý den k sobě cítit větší a větší náklonnost a lásku. Uvidíš, jak budeš krásně zářit a lásku přirozeně šířit i do svých vztahů a světa kolem sebe. 

  • Budeš se mít ráda, i když se ti něco nepodaří. 
  • Budeš vědět, co potřebuješ, abys mohla rozvíjet své dary a talenty.
  • Oceníš své úžasné tělo, které je ti jediným věrným společníkem a které tě opravdu nikdy neopustí (dokud neopustíš ty ho).
  • Získáš touhu o sebe pečovat.
  • Díky láskyplné pozornosti přijmeš i ty části svého těla, které se ti teď (zatím) nelíbí. Začneš si dopřávat čas sama pro sebe.

Líbil by se ti tento svět sebelásky?

V knize Deník mámy a dcery od Lucie Harnošové se o něm dozvíš spoustu dalšího a zjistíš, jak můžeš sebelásku rozvíjet i se svou dcerou. Určitě si ji přečti. Koupíš ji na našem webu nebo v knihkupectví.

Pojďte se začíst. Jako dárek pro vás máme kapitolu z knihy Kundička.


Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *